Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno
Wykorzystaj Bon Turystyczny w Antonińskiej
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Wykorzystaj Bon Turystyczny w Antonińskiej

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Wykorzystaj Bon Turystyczny w Antonińskiej

31 lipca 2020

Od 1 sierpnia w Hotelu & Restauracji Antonińskiej możesz płacić bonem turystycznym. Sprawdź szczegóły.

Polski Bon Turystyczny to rozwiązanie wprowadzone przez rząd, które ma na celu wsparcie finansowe zarówno polskich rodzin jak i branży turystycznej, która w wyniku ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią, bardzo poważnie ucierpiała. 

Bon Turystyczny będzie miał formę dokumentu elektronicznego uprawniającego do wykorzystania kwoty 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje dwukrotnie większa kwota - 1000 zł.

Podobnie jak w programie „Rodzina 500 Plus”, z bonu może skorzystać każda rodzina, niezależnie od poziomu dochodów. Warto dodać, że z bonu mogą skorzystać także dzieci rodziców pracujących za granicą. 

Jak odebrać bon?

Jak już wspomnieliśmy, bon turystyczny będzie dostępny wyłącznie w formie elektronicznej. Aby go wygenerować, konieczna jest rejestracja na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Nie musimy składać żadnego wniosku. Bon już czeka na nas, musimy go jedynie aktywować. 

Bon będzie miał postać unikalnego, 16-cyfrowego numeru, który możesz odebrać na dwa sposoby. Poprzez wiadomość tekstową na wybrany przez Ciebie numer telefonu lub na adres poczty elektronicznej. 

Jak go wykorzystać?

Wygenerowanie kodu to najbardziej skomplikowany aspekt bonu turystycznego. Wykorzystanie go jest już banalnie proste. Otrzymany numer bonu wystarczy okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. To wszystko! I już możesz cieszyć się wakacjami ze swoimi dziećmi!

Warto także wiedzieć, że bonu nie trzeba wykorzystywać w całości za jednym razem. Możesz nim płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania całej kwoty. Bon Turystyczny możesz wykorzystać aż do końca marca 2022 roku.

Szczegółowe informacje na temat bonu turystycznego dostępne są na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij