Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno
5 Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Lesznie wystartowały!
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. 5 Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Lesznie wystartowały!

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

5 Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Lesznie wystartowały!

10 sierpnia 2021

Lubicie oglądać niebo usłane balonami? Przez najbliższy tydzień będzie do tego wiele okazji! Na leszczyńskim niebie o tytuł najlepszego pilota wśród juniorów powalczy 43 zawodników z 14 krajów.

Wczoraj o godzinie 18:00 wszystkie załogi biorące udział w imprezie zaprezentowały się na leszczyńskim rynku podczas oficjalnej ceremonii otwarcia, a pierwsze loty odbyły się już dziś rano! 

5 Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów zgodnie z terminarzem pierwotnie miały odbyć się w 2020 roku, jednak podobnie jak w przypadku wielu innych imprez i wydarzeń, plany te pokrzyżowała pandemia.

Na szczęście w tym roku imprezę udało się zorganizować i przez najbliższy tydzień będziemy mogli codziennie spoglądać w niebo, aby podziwiać rywalizację o tytuł najlepszego pilota na świecie w kategorii juniorów. Choć tak naprawdę to już bardzo doświadczeni piloci, ponieważ w baloniarstwie wiek juniora kończy się dopiero w dniu... 30 urodzin!

W sumie w ramach mistrzostw zaplanowanych jest dziewięć lotów. Balonów należy spodziewać się na niebie około godziny 6.00 i 7.00 rano oraz około 18.00 i 19.00 po południu. Mistrzostwa potrwają do soboty. 

Natomiast w piątek o 20.30 na leszczyńskim lotnisku ma się rozpocząć tradycyjny nocny pokaz balonów. A jeśli pogoda pozwoli, to wcześniej rozegrana zostanie także dodatkowa konkurencja balonowa.

Więcej informacji o mistrzostwach, aktualności, wyniki oraz relacje z lotów znajdziecie na Facebookowym profilu Balonowy Puchar Leszna.

W Hotelu & Restauracji Antonińska mamy ogromną przyjemność gościć wielu zawodników z różnych krajów, w tym Japonii, Belgii, czy Francji. Mamy nadzieję, że pobyt w naszym hotelu sprawi, że Leszno na długo zapisze się w pamięci naszych gości, nie tylko ze względu na sportową rywalizację.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników! Powodzenia! Bezpiecznych lotów i pomyślnych wiatrów!

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij