Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno
Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Lesznie
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Lesznie

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Lesznie

23 lipca 2020

W dniach 3-8 sierpnia w Lesznie odbędzie się kolejna już edycja Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kilka koncertów w Teatrze Miejskim.

Pierwsze warsztaty jazzowe w Lesznie odbyły się w 2005 roku. Od tamtego czasu co roku odbywają się Międzynarodowe Leszczyńskie Warsztaty Jazzowe, w których biorą udział słuchacze i wykładowcy z różnych krajów Unii Europejskiej.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Edukacyjna Pro Musica, a patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Leszna.

Impreza już na stałe się wpisała się w letni kalendarz w Lesznie. Zajęcia i towarzyszące im koncerty odbywały się w wielu różnych lokalizacjach. Stałym elementem każdej edycji Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych jest koncert zwieńczający warsztaty. Zazwyczaj odbywał się na scenie na leszczyńskim rynku. W tym roku ze względu na obostrzenia w związku z pandemią, odbędzie się on na dużej scenie Teatru Miejskiego.

Z powodu ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa tegoroczne warsztaty będą organizowane na nieco mniejszą skalę. Mając na uwadze, jak trudne są to czasy dla organizatorów, cieszymy się, że możemy wspierać takie przedsięwzięcie. 

Nasz hotel na te kilka sierpniowych dni stanie się domem dla wielu wykładowców i uczestników warsztatów. Mamy nadzieję, że atmosfera w naszym hotelu, restauracji oraz Tarasie Letnim na Dachu urozmaici i wzbogaci ich pobyt w Lesznie.

Od poniedziałku do soboty organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele ciekawych propozycji zajęć i wykładów, a także zaplanowali wspólne jam sessions. Tradycyjnie warsztatom towarzyszyć będą koncerty. W tym roku w Lesznie zaprezentują się:

4 sierpnia, 19:30 - Koncert: Wyleżol/Mucha/Parker (Teatr Miejski, duża scena)

5 sierpnia, 19:30 - Koncert: Dawid Kostka Quartet (Teatr Miejski, scena letnia w parku)

6 sierpnia, 19:30 - Koncert: Marek Bałata/Dominik Wania (Teatr Miejski, duża scena)

8 sierpnia, 20:00 - Koncert Finałowy, Uczestnicy Warsztatów (Teatr Miejski, duża scena)

Szczegółowe informacje na temat warsztatów oraz program wydarzenia dostępne są na stronie fundacji Pro Musica.

Choć w tym roku żaden z koncertów w ramach Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych nie odbędzie się na naszym Tarasie Letnim Na Dachu, to we wrześniu planujemy wraz z fundacją Pro Musica pewną muzyczną niespodziankę dla naszych gości. 

Śledźcie aktualności na naszej stronie oraz nasz profil w serwisie Facebook, aby być na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami w Hotelu & Restauracji Antonińska.

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij