Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno
Koncert z okazji Dnia Kobiet - Hubert Szczęsny z zespołem
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Koncert z okazji Dnia Kobiet - Hubert Szczęsny z zespołem

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Koncert z okazji Dnia Kobiet - Hubert Szczęsny z zespołem

27 lutego 2020

Z wielką przyjemnością zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet. W piątek, 6 marca, od godz. 19. wystąpi Hubert Szczęsny z zespołem.

Dzień Kobiet tradycyjnie obchodzimy 8 marca. W tym roku wypada on w niedzielę, dlatego my postanowiliśmy świętować go już w piątek. Niedzielę każdy mężczyzna powinien spędzić tylko z bliską swemu sercu kobietą. 

Wszystkie panie, i naturalnie także panów, zapraszamy na wyjątkowy koncert Huberta Szczęsnego wraz z zespołem. Startujemy o godzinie 19. Aby uczcić ten dzień, nasi szefowie kuchni przygotują specjalny set, ale będzie także możliwość zamawiania dań z naszej stałej karty. Bilet na koncert to koszt 15 zł, a w cenie dla każdego z gości przygotowaliśmy powitalny toast. Zobaczcie wydarzenie na Facebooku.

Huberta Szczęsnego w Lesznie znają prawdopodobnie wszyscy miłośnicy muzyki. Repertuar Huberta to autorskie kompozycje przeplatane coverami w jego własnych aranżacjach. Wraz z zespołem Nie Strzelać Do Pianisty oraz jako solista odniósł wiele sukcesów i zdobył liczne nagrody na arenie ogólnokrajowej. Hubert to wokalista bluesowy 2019 roku wg kwartalnika TWÓJ BLUES.  

Hubert Szczęsny wystąpił już u nas w listopadzie. Wówczas wraz z Grzegorzem Hermanem zaprezentowali się w projekcie Tribute to Ryszard Riedel. Każdy, kto miał okazję być wówczas z nami, doskonale wie, że 6 marca czeka nas prawdziwa muzyczna uczta.

Czy wiecie jaka jest geneza Dnia Kobiet?

Święto to zostało zainicjowane w Stanach Zjednoczonych, gdzie 8 marca w 1908 roku ulicami Nowego Jorku przeszedł marsz w obronie praw kobiet-robotnic. Inspiracją do marszu był tragiczny pożar fabryki, w którym zginęło ponad 100 kobiet. Po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzono 28 lutego 1909 roku w USA. W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła oficjalny Dzień Kobiet, obchodzony na całym świecie. Miał on służyć przede wszystkim krzewieniu idei praw kobiet.

Dzień Kobiet w Polsce obchodzono oficjalnie już w 1924 roku. Po II wojnie światowej 8 marca zyskał status święta państwowego. Specyficzne znaczenie Dzień Kobiet uzyskał po 1965 roku. Wtedy to jego symbolem stały się czerwone goździki i rajstopy. W 1993 roku Dzień Kobiet utracił status święta państwowego.

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij