Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno
Leszczyński sierpień z kulturą
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Leszczyński sierpień z kulturą

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Leszczyński sierpień z kulturą

03 sierpnia 2021

Druga połowa wakacji w Lesznie zdecydowanie upłynie pod znakiem kultury. W sierpniu w mieście odbędzie się kilka ciekawych wydarzeń i koncertów!

W tegoroczne wakacje w Lesznie nie można narzekać na nudę. A już na pewno nie w sierpniu. W mieście wiele będzie się działo, a i my dołożymy do tego swoją cegiełkę.

Już po raz 17 Fundacja Edukacyjna Pro Musica organizuje w Lesznie Międzynarodowe Leszczyńskie Warsztaty Jazzowe. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 2-8 sierpnia, a Hotel & Restauracja Antonińska z przyjemnością został partnerem tego wydarzenia.

Codziennie o godz. 20:00 w Teatrze Miejskim odbywają się koncerty towarzyszące warsztatom, a w sobotę 7 sierpnia odbędzie się tradycyjny koncert finałowy. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny, a szczegółowy program warsztatów dostępny jest na stronie Fundacji

Z kolei w środę, 11 sierpnia, o godz, 19:00 na naszym Tarasie Letnim na Dachu odbędzie się nasz zaległy, urodzinowy koncert, który organizujemy w ramach współpracy z Fundacją Pro Musica. Wystąpi dla Was argentyńsko-paragwajski duet Hector Bravo & Emiliano Franco, który przygotował dla nas prawdziwą ucztę muzyki latino. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w naszej recepcji. Więcej informacji o tym koncercie znajdziecie tutaj

Natomiast pod koniec miesiąca czekają nas dwa festiwale. Po rocznej przerwie, w dniach 26-29 sierpnia, odbędzie się kolejna edycja festiwalu LUFA - Leszczyńskiego Ulicznego Festiwalu Artystycznego. Organizatorzy są na etapie tworzenia programu festiwalu, ale sądząc po poprzedniej edycji, na pewno możemy liczyć na wiele różnych ciekawych wydarzeń artystycznych.

Tegoroczna LUFA zbiegnie się z siódmą edycją Leszno Barok Plus Festiwalu, która odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to skromniejsza edycja od wcześniejszych, ale wbrew przeciwnościom odbędzie się. W tym roku wyłącznie online.

Organizatorzy przygotowali dla nas recital pianisty Tomasza Rittera oraz koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka. Więcej informacji o Leszno Barok Plus Festiwalu oraz bilety na koncerty online są do nabycia na stronie Teatru Miejskiego.

Już na samo zakończenie wakacji, a dokładnie w dzień uroczystej inauguracji roku szkolnego, 1 września, zapraszamy Was na najbardziej wyjątkowy koncert tego lata w Lesznie. Na naszym Tarasie Letnim na Dachu wystąpi dla Was Czesław Mozil z nowym projektem! Bilety w cenie 60 zł są już w sprzedaży i można je nabyć w naszej hotelowej recepcji. Więcej informacji o koncercie znajdziecie w osobnym wpisie.

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij