Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno
Najbliższe wydarzenia w Lesznie
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Najbliższe wydarzenia w Lesznie

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Najbliższe wydarzenia w Lesznie

16 maja 2019

Nie tylko goście naszego hotelu, ale także wielu leszczynian, może być zaskoczonych jak wiele będzie się działo w najbliższych dniach w Lesznie.

Już jutro, 17 maja, w ramach Dni Leszna 2019 na stadionie im. Alfreda Smoczyka miasto organizuje Koncert gwiazd. Na leszczyńskim "Smoczyku" już o 19:30 zagrają laureaci ubiegłorocznego Konkursu Talentów "Rozwiń Skrzydła" - zespół No Way. Następnie na scenie pojawią się: Lanberry, Kombii oraz Phil Bates & Band Electric Light Orchestra Classic.

Z kolei w sobotę, 18 maja, Dni Leszna przeniosą się na leszczyński rynek. O godzinie 15:00 odbędzie się pokaz starych motocykli. O godzinie 18:00 na scenie pojawi się leszczyński zespół Sunday Morning. Godzinę później scenę przejmie Hubert Szczęsny z zespołem „Nie Strzelać do Pianisty”. Z kolei o godzinie 20:00 wystąpią artyści znani z telewizyjnego programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Agnieszka Włodarczyk, Kaja Paschalska i Artur Chamski.

Tego samego dnia można także skorzystać z oferty Muzeum Okręgowego. O godzinie 18:00 w Dawnej Synagodze odbędzie się "Koncert uczniów szkoły muzycznej w Lesznie". Uczniowie i nauczyciele z leszczyńskiej szkoły muzycznej przygotowali gratkę dla miłośników muzyki klasycznej. 

Wieczorem 18 maja warto zarezerwować czas na aktywny wieczór. To kolejna edycja Nocy Muzeów. W ramach corocznej akcji leszczyńskie muzeum przygotowało dla leszczynian i gości odwiedzających Leszno wiele ciekawych atrakcji. Szczegółowy program dostępny jest na stronie muzeum.

Polecamy udział w miejskiej grze. Rejestracja rozpoczyna się w holu Dawnej Synagogi o godz. 21:00. Zabawa potrwa do 23:00.

Warto także wziąć udział w tradycyjnym zwiedzaniu leszczyńskiego lapidarium po zmroku. Ponieważ zwiedzanie zaczyna się o godzinie 22:00, warto wcześniej zjeść ciepły i smaczny posiłek. Z wielką przyjemnością ugościmy państwa w naszej restauracji. Kolacja w naszych progach to gwarancja sił na całą Noc Muzeów.

Weekend pełen atrakcji zakończy się tradycyjną prezentacją lokalnej twórczości artystycznej. W niedzielę, 19 maja, już od godziny 15:00 na leszczyńskim rynku zaprezentują się zespoły z zaprzyjaźnionych placówek z Leszna i okolic. Na godzinę 17:30 zaplanowano koncert Orkiestry Dętej Miasta Leszna. W tym roku orkiestra obchodzi jubileusz 25-lecia swojej działalności. 

Wieczorem na rynku zagości kabaret z najwyższej półki. Tradycyjnie pojawią się artyści znani z występów w telewizji. O godzinie 19:00 wystąpi Kabaret K2, a o godzinie 20:00 Kabaret Skeczów Męczących.

Zobacz nasz Taras letni na dachu:

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij