Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno
Nasz sous-chef, Kuba Żymelski na otwarciu Afloparku
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Nasz sous-chef, Kuba Żymelski na otwarciu Afloparku

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Nasz sous-chef, Kuba Żymelski na otwarciu Afloparku

05 sierpnia 2021

W miniony weekend nasz sous-chef, Kuba Żymelski, miał okazję pomagać w organizacji obiadu charytatywnego z okazji otwarcia wyjątkowego miejsca - Afloparku w Pabianicach.

Aflopark w Pabianicach to inicjatywa Andrzej Furmana, właściciela Aflofarmu i jednocześnie Fabryka Wełny Hotel & SPA. Park powstał na prywatnym terenie należącym do rodziny Furmanów. W sumie składa się z dwóch ogrodów i obejmuje powierzchnię blisko 5 hektarów, co czyni go największym prywatnym ogrodem udostępnionym do zwiedzania w tej części Polski.

Czy warto odwiedzić Aflopark? Zdecydowanie tak! Znajdziemy tu niezliczoną ilość roślin, w tym na przykład 158 odmian samych róż, w sumie prawie 3500 sztuk, posadzonych na 12 rabatach, oczko wodne, skrzynie z ziołami, altanę koncertową oraz… wąwóz.

Na miłośników bezpośredniego kontaktu z naturą czeka wyjątkowa niespodzianka. Park można w pełni bezpiecznie zwiedzać na boso, do czego zachęca idealny trawnik...

W miniony weekend odbyło się oficjalne otwarcie drugiej, większej części parku, połączone z obiadem charytatywnym, w którym uczestniczył nasz sous-chef Kuba Żymelski. Kuba miał okazję gotować w doborowym towarzystwie, tj. Paweł Pyra, Wiesław Bober, Rosiński Maciej, Krystian Cydejko, Michał Bielecki, którzy są członkami m.in. Klubu Szefów Kuchni. A pracy było co niemiara, ponieważ obiad serwowany był dla 300 gości!

Wydarzenie uświetnił gość honorowy - były prezydent Lech Wałęsa. O oprawę muzyczną zadbał Big Band Fabryka Wełny oraz Monika Kuszyńska. Wydarzenie odbiło się także szerokim echem w mediach, a relację z otwarcia parku przygotowała stacja TVN.

Najważniejszy podczas tego wieczoru był cel - zebranie funduszy dla podopiecznych Fundacji Gajusz. Podczas wydarzenia przeprowadzona została aukcja dzieł sztuki, a dochód z aukcji został przeznaczony na wsparcie psychologiczne podopiecznych fundacji z rodzin zastępczych. 

Jesteśmy dumni, że nasz sous-szef zdobywa tak cenne doświadczenie, które na pewno będzie źródłem inspiracji i zaowocuje nowymi pomysłami w naszych przyszłych odsłonach menu. Brawo Kuba!

Zobaczcie kilka zdjęć z otwarcia Afloparku w Pabianicach.

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij