Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno
Tribute to Ryszard Riedel - Szczęsny & Herman akystycznie
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Tribute to Ryszard Riedel - Szczęsny & Herman akustycznie

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Tribute to Ryszard Riedel - Szczęsny & Herman akystycznie

12 listopada 2019

W sobotę zapraszamy na wyjątkowy koncert upamiętniający jednego z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistów.

W najbliższą sobotę zapraszamy na koncert w hołdzie wokaliście legendarnego zespołu Dżem. Akustycznie zagrają Hubert Szczęsny oraz Grzegorz Herman, którzy zaprezentują utwory kapeli według własnej interpretacji. Dopełnieniem wieczoru będą specjalnie skomponowane na tę okazję potrawy, a także trunki nawiązujące do tytułu jednego z nieśmiertelnych utworów Ryszarda Riedla.  

W tym roku przypada 25. rocznica śmierci legendarnego wokalisty i wieloletniego lidera zespołu Dżem. Leszczyńscy muzycy i wokaliści - Hubert Szczęsny i Grzegorz Herman stworzyli akustyczny duet, aby oddać hołd tej wielkiej postaci polskiej sceny muzycznej.

Oprócz najbardziej rozpoznawalnych utworów Dżemu, takich jak Wehikuł Czasu, Paw, Whisky, bluesowego Czerwony jak cegła, czy Sen o Victorii. Nie zabraknie także mniej znanych utworów, takich jak Poznałem go po czarnym kapeluszu, Mamy forsę, mamy czas, czy Dzień w którym pękło niebo.

Część utworów będzie sporym zaskoczeniem dla publiczności. Usłyszymy wyjątkowe aranżacje, które zostały przygotowane specjalnie na sobotni koncert. 

Zarówno Hubert Szczęsny, jak i Grzegorz Herman to muzycy doskonale znani nie tylko leszczyńskiej publiczności. 

Hubert Szczęsny to założyciel grupy Nie Strzelać Do Pianisty. Aktualnie występuje przede wszystkim jako Hubert Szczęsny z zespołem, a także w duetach z wieloma znanymi artystami. Repertuar Huberta to autorskie kompozycje przeplatane coverami w jego własnych aranżacjach.

Wraz z zespołem Nie Strzelać Do Pianisty odniósł wiele sukcesów i nagród na arenie ogólnokrajowej. Wystąpił na wielu festiwalach, takich jak Olsztyńskie Noce Bluesowe, Gdynia Blues Festiwal, Jimiway Festiwal w Ostrowie Wlkp, Galicja Blues Festiwal w Krośnie, Bluesroads w Krakowie, czy Suwałki Blues Festiwal.

Grzegorz Herman występuje na scenie od najmłodszych lat. Swoją przygodę ze sceną rozpoczynał od muzyki ludowej w Kapeli Dudziarskiej w Lesznie mając 11 lat. Brał udział w wielu muzycznych projektach. Był m.in. współzałożycielem leszczyńskiego zespołu reaggowego Klub Emeryta. Aktualnie występuje przede wszystkim akustycznie, solowo, jak i w duetach.

“Zapraszamy wszystkich fanów Dżemu na sobotni koncert. Zagramy wiele popularnych i lubianych utworów, a także kilka tych mniej znanych. Niektóre aranżacje z pewnością zaskoczą publiczność. To będzie wyjątkowa muzyczna podróż z zespołem Dżem i Ryszardem Riedlem” - zapowiada Grzegorz Herman.

Początek koncertu w sobotę, 16 listopada o godz. 19:30. Cena biletu: 20 zł

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij