Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno
Jak wybrać hotel?

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Jak wybrać hotel?

09 grudnia 2019

Wybierasz się na urlop lub w podróż służbową i nie wiesz, który hotel wybrać?

Poniżej zebraliśmy kilka najważniejszych wskazówek, które powinny pomóc ci podjąć dobrą decyzję. Sprawdź, czym warto się kierować wybierając hotel.

Lokalizacja

Lokalizacja hotelu zdecydowanie należy do najważniejszych elementów, na które powinniśmy zwracać uwagę. Przez lokalizację hotelu mamy na myśli jego położenie. Wiele osób wybierając hotel kieruje się przede wszystkim ceną. Ewentualnie stosunkiem ceny do jakości. Naturalnie trudno wybierać hotel w ogóle nie zwracając uwagi na cenę, jednak nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie tym kryterium. 

Czasami korzystniejszą opcją jest hotel z wyższą ceną, ale w lepszej lokalizacji. W ten sposób możemy zaoszczędzić na transporcie, a także czasie. Warto także zwrócić uwagę na położenie hotelu względem centrum miasta. Jeśli lubimy ciszę, warto wybrać hotel z dala od centrum. Jeśli mamy sporo planów związanych z centrum, najlepiej wybrać hotel położony jak najbliżej.

Cena

Wybierając hotel powinniśmy zadać sobie pytanie, jakim budżetem dysponujemy. Wiedząc ile środków możemy przeznaczyć na hotel, szybko wybierzemy standard hotelu, na jaki nas stać. Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę co wliczone jest w cenę. Istotne są opłaty dodatkowe, np. za wyżywienie, parking, czy opłaty klimatyczne. Choć wydaje się to standardem, nie wszystkie hotele oferują śniadanie w cenie noclegu. 

Dodatkowe udogodnienia

Gdy wybraliśmy już lokalizację i mamy ustalony budżet, jaki chcemy wydać, warto zainteresować się dodatkowymi atrakcjami, jakie oferują wybrane hotele. W pierwszej kolejności hotel powinien posiadać restaurację. Szukanie miejsca do zjedzenia po całym dniu w trasie to chyba największy koszmar osób w podróży służbowej. Dodatkowymi udogodnieniami, które warto wziąć pod uwagę to SPA, dostęp do internetu, sejf, klimatyzacja, czy mini bar.

Opinie

Jeżeli po zastosowaniu trzech powyższych wskazówek nadal się wahamy, warto zasięgnąć opinii innych. Dziś jest to banalnie proste. Wystarczy zajrzeć do internetu i sprawdzić, co o wybranych hotelach sądzą internauci. W dobie internetu i dzięki licznym serwisom bookingowym, mamy dostęp do opinii o prawdopodobnie wszystkich hotelach. Naturalnie warto zachować dystans. Pamiętajmy, że te najbardziej krytyczne opinie mogą być efektem złośliwości lub brudnej gry konkurencji. Z drugiej strony zbyt przekoloryzowane opinie, wręcz gloryfikujące hotel, mogą być dziełem samych hotelarzy, którzy w sztuczny sposób chcą poprawić swój wizerunek.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże Wam w wyborze hotelu podczas następnego urlopu lub podróży służbowej. 

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij