Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno
Festiwal Leszno Barok Plus
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Festiwal Leszno Barok Plus

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Festiwal Leszno Barok Plus

13 sierpnia 2019

Już za niecałe dwa tygodnie rusza Festiwal Leszno Barok Plus, a nasz hotel opanują artyści, którzy w tym roku wystąpią w Lesznie.

Tegoroczny Festiwal Leszno Barok Plus odbędzie się w dniach 25 sierpnia - 1 września. Ponieważ Hotel & Restauracja Antonińska w Lesznie będzie podstawowym miejscem zakwaterowania dla większości artystów, w tym terminie nie przyjmujemy żadnych dodatkowych rezerwacji od gości hotelowych. Zapraszamy jednak do Restauracji oraz na nasz Taras Letni na Dachu, które w tym okresie będą funkcjonować według standardowych godzin otwarcia. O wszelkich zmianach w godzinach pracy będziemy Państwa informować na bieżąco na naszym profilu na FB.
 
Festiwal Leszno Barok Plus odbywa się od 2015 roku. Ponieważ Leszno to miasto baroku, festiwal pojawia się z muzyką oraz spektaklami teatralnymi  w różnych zakątkach miasta. Przede wszystkim na leszczyńskiej Starówce, gdzie wciąż znajduje się wiele śladów barokowej historii miasta.

Warto podkreślić, że wstęp na wszystkie koncerty oraz spektakle jest bezpłatny.

Tegoroczny Festiwal Leszno Barok Plus poprowadzi Piotr Matwiejczuk, który na co dzień związany jest z Programem 2 Polskiego Radia.

Wśród wielu znakomitych artystów w tym roku będziemy mogli wysłuchać i zobaczyć między innymi: Olgę Šroubkovą, która zaprezentuje między innymi sonaty Bacha, Kwadrafonik w składzie: Adam Strug – śpiew, Emilia Sitarz – fortepian, Bartek Wąsik – fortepian, Magdalena Kordylasińska – instrumenty perkusyjne oraz Miłosz Pękala – instrumenty perkusyjne, czy też Anton Batagov.

Widzowie teatralni także będą zachwyceni. Na leszczyńskich scenach wystąpi między innymi Teatr Akt z “Kwiatami zła” według poezji Baudelaire’a, Teatr Snów ze spektaklem “Remus”, którego scenariusz powstał na motywach powieści Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”, czy Radosław Kamieniarz i Bartłomiej Ostapczuk z Warszawskiego Centrum Pantomimy w spektaklu “Don Juan”.

Festiwalowe sceny w tym roku znajdą się między innymi w Teatrze Miejskim, Miejskim Ośrodku Kultury oraz na Nowym Rynku. Większość koncertów odbędzie się z kolei w leszczyńskich kościołach: w Kościele Ewangelickim przy ulicy Paderewskiego, w Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela oraz w Kościele p.w. Św. Krzyża.

Więcej szczegółowych informacji z dokładnym programem oraz godzinami rozpoczęcia koncertów można znaleźć na oficjalnej stronie Festiwalu Leszno Barok Plus.

Jesteśmy przekonani, że w te ostatnie dni sierpnia, każdy wielbiciel sztuki znajdzie w bogatej ofercie festiwalu coś dla siebie. My postaramy się, aby artyści mieli zapewnione najlepsze warunki do odpoczynku i pobyt w Lesznie zapamiętali nie tylko z gorącego przyjęcia przez leszczyńską publiczność.

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij