Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno
Jak spędzić najbliższy weekend?
  1. Home
  2. News
  3. Jak spędzić najbliższy weekend?

News

Check-in
Check-out

Jak spędzić najbliższy weekend?

21 of February 2020

Kolejny tydzień dobiega końca. Czas na odpoczynek, regenerację sił i przyjemne spędzanie wolnego czasu. Zastanawiacie się, co ciekawego można w ten weekend zrobić w Lesznie? Propozycji jest co niemiara.

Już dziś o godz. 19 w Teatrze Miejskim obejrzeć można spektakl Grubaska w reżyserii Błażeja Baraniaka i Elżbiety Zającówny. To adaptacja opartej na faktach książki Wandy Szymanowskiej „Lardżelka”. W roli tytułowej wystąpi Izabela Noszczyk. Sztuka porusza tematykę, z którą codziennie zmagamy się wszyscy. Żyjemy w świecie, który wymaga się od nas doskonałości. Jeżeli nie spełniamy kryteriów piękna, na każdym możliwym kroku świat rzuca nam kłody pod nogi. W naszym świecie grubi nie zasługują na szczęście. Ale przecież nie tylko grubi. Społeczeństwo może wykluczać ludzi z różnych powodów. Grubaska pokazuje, że wykluczenie to w dużym stopniu stan umysłu, z którego każdy może się wyrwać. Trzeba tylko zrobić ten pierwszy krok, na przykład zrzucić kilka kilogramów.  W ten sposób możemy przekonać się, że szczęście da nam nie tyle osiągnięcie celu, co sama droga do jego osiągnięcia. Grubaska to rewelacyjny spektakl, który porusza trudny temat, a zarazem jest świetną komedią.

Z kolei w sobotę, również o godzinie 19, na deskach leszczyńskiego teatru zobaczyć będziemy mogli spektakl “Siedem sekund wieczności”. Sztuka opowiada o Hedy Lamarr, która przeszła do historii kina jako pierwsza aktorka, która wystąpiła nago na ekranie. Miało to miejsce w 1933 roku, w filmie „Ekstaza”, a na ekranie widzieliśmy ją nago przez całe siedem sekund. „7 sekund wieczności” opowiada o jej losach w formie poruszającej i osobistej spowiedzi, w której zagubiona kobieta próbuje poskładać w całość swoją rozpadającą się tożsamość. 

Zbliżający się weekend w Lesznie to nie tylko ciekawe propozycje dla miłośników teatru. Fani siatkówki na pewno już nie mogą się doczekać sobotniego pojedynku półfinałowego III ligi mężczyzn, w którym UKS 9 Leszno o godzinie 19:00 zmierzy się z drużyną MUKS Amber Kalisz. Drużyna UKS 9 Leszno zakończyła rundę zasadniczą na 2 miejscu w tabeli grupy A, odnosząc 7 zwycięstw. Z kolei sobotni rywal leszczynian doznał tylko jednej porażki i uplasował się na pierwszym miejscu. Półfinał rozgrywany jest na zasadzie mecz i rewanż, dlatego wysokie zwycięstwo w pierwszym spotkaniu jest bardzo ważne. Drużynie z pewnością przyda się wsparcie kibiców. 

W niedzielę bardzo ciekawie zapowiada się z kolei doroczna wystawa psów. Obowiązkowy punkt tego weekendu dla wszystkich miłośników czworonogów. W tym roku w Lesznie w hali Trapez odbędzie się już 24. edycja wystawy Bosch Champion of Champion's 2020, podczas której publiczność będzie mogła zobaczyć psią elitę. Na wybiegu zaprezentuje się około 450 psów z całego świata. Wystawa rozpocznie się o godz. 10.00, a najbardziej widowiskowe konkurencje finałowe zaplanowano na godzinę 15.00.

Naturalnie przez cały weekend wszystkch spragnioych dobrego jedzenia zapraszamy do naszej restauracji, a jeśli marzycie o relaksie, to koniecznie zajrzyjcie do naszej strefy Wellness & Spa.

See on the map
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close