Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno
Mistrzostwa Europy Drużyn Polonijnych za nami!
  1. Home
  2. News
  3. Mistrzostwa Europy Drużyn Polonijnych za nami!

News

Check-in
Check-out

Mistrzostwa Europy Drużyn Polonijnych za nami!

14 of July 2021

Co to był za turniej! To były niesamowite dni w Lesznie, zarówno pod względem sportowym, organizacyjnym jak i integracyjnym!

Pierwsze Mistrzostwa Europy Drużyn Polonijnych w Piłce Nożnej już za nami. 

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy być częścią tej niezwykłej, polonijnej imprezy, której efektem są zawarte znajomości i więzi Polaków na co dzień żyjących za granicami naszego kraju z rodakami w naszym kraju.

Ogromne gratulacje dla klubu Polonia Leszno za organizację na najwyższym poziomie, za promocję nie tylko klubu, ale całego miasta Leszna! Brawo!

Dziękujemy drużynom, które mieliśmy okazję gościć w naszym hotelu: FC Polska Wien, FC Schadewijk, Białe Orły Tilburg, Polski Klub Olimpijski w Berlinie oraz gościowi specjalnemu Panu Michałowi Listkiewiczowi. 

Podczas Polonia Euro 2021 kibice mogli obejrzeć 20 spotkań, w których padły aż 93 gole! Po emocjonującym dniu meczów finałowych odbyła się uroczystość zakończenia Polonia Euro 2021 połączona z odsłonięciem murala "Grali i walczyli za wolną Polskę" powstałego w ramach projektu "MURale historia" Ministerstwa Obrony Narodowej.

Kto wygrał turniej? Tak naprawdę wynik końcowy schodzi na drugi plan. Zwycięzcami zostali bowiem wszyscy uczestnicy. Wygrała idea polonijnego sportu. 

Jeśli nie mieliście możliwości zobaczyć zmagań na żywo, w TVP Polonia można obejrzeć relację z meczu finałowego oraz uroczystości pod muralem.

Mamy nadzieję, że widzimy się za rok!

See on the map
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close