Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno
Polonia Euro 2021 w Lesznie
  1. Home
  2. News
  3. Polonia Euro 2021 w Lesznie

News

Check-in
Check-out

Polonia Euro 2021 w Lesznie

07 of July 2021

W tym tygodniu czeka nas nie lada wyzwanie, ponieważ cały nasz hotel wypełni się gośćmi – uczestnikami organizowanego w Lesznie turnieju Polonia Euro 2021!

Polonia Euro 2021 to pierwsze tego typu zmagania piłkarskie dla drużyn polonijnych. W turnieju obok gospodarza, naszej Polonii 1912 Leszno wystąpią drużyny polonijne z Niemiec, Holandii oraz Austrii.

Leszczyńskie Euro to oficjalnie I Mistrzostwa Drużyn Polonijnych w Piłce Nożnej. Patronem zmagań został Polski Związek Piłki Nożnej, a wydarzenie transmitowane będzie przez TVP Polonia. Turniej odbędzie się w dniach 7-11 lipca 2021.

W telewizji na żywo zobaczyć będziemy mogli Ceremonię Otwarcia, Mecz Finałowy oraz Ceremonię Zamknięcia Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych. Natomiast z pozostałych wydarzeń będziemy mogli obejrzeć szeroką relację.

Gościem specjalnym Euro będzie Michał Listkiewicz, były prezes PZPN. Dzięki staraniom Miejskiej Biblioteki Publicznej w piątek, 9 lipca o godz. 19:00 będzie można spotkać się z Michałem Listkiewiczem w Bibliotece Ratuszowej. Natomiast w sobotę były prezes PZPN będzie obecny na meczu finałowym oraz przy dekoracji najlepszych zespołów.

Polonia Euro 2021 zostanie rozegrane na leszczyńskich boiskach piłkarskich na co dzień użytkowanych przez Klub Piłkarski Polonia Leszno, dlatego każdy mieszkaniec Leszna może wybrać się i kibicować na żywo. 

Mecze fazy grupowej drużyny rozegrają na boiskach kompleksu im. Z. Adamczaka w Lesznie przy ul. Górowskiej, a w dzień finału, 10 lipca, decydujące spotkania rozegrane zostaną na stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym przy ul. Strzeleckiej. 

My także bierzemy udział w leszczyńskim Euro! Hotel & Restauracja Antonińska na czas mistrzostw stała się bazą noclegową dla uczestników zmagań. Mamy nadzieję, że pobyt w naszym hotelu sprawi, że reprezentanci drużyn Polonijnych na długo zapamiętają Leszno, nie tylko z samych zmagań piłkarskich.   

Trzymamy kciuki za organizację, za pogodę, za doping i życzymy powodzenia wszystkim drużynom!

Więcej informacji o Polonia Euro 2021 możecie znaleźć na oficjalniej stronie mistrzostw na Facebooku.

See on the map
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close